Ogłoszenia biblioteczne

BIBLIOTEKA PROPONUJE:Katalog onlineNowości w bibliotece szkolnej


Prezentacja – Dlaczego książka


Zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej zrealizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku szkolnym 2020/2021


Do wszystkich Czytelników!

Linki pomocne w procesie edukacji:

1. lektury.gov.pl; wolnelektury.pl
2. audiobooki darmowe
3. audioteka.com.pl
Na tej stronie znajdziecie 23 kolekcje usystematyzowane tematycznie. Oto niektóre z nich: Biblioteczka FOR /biografie/; Historie bez granic; Nagrody literackie Nike; Lemoteka; Inspirujące audiobooki od Personality Improvement Institute i inne.
4. Poradnik: Skąd pobierać darmowe audiobooki po polsku?
5. Biblioteka Cyfrowa Polona


Zachęcam wszystkich do odwiedzania strony internetowej MiPBP w Bełchatowie i brania udziału w jej akcjach on-line

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie


W miesiącu październiku odbyły się tradycyjnie „Urodziny biblioteki szkolnej”. Ta akcja czytelnicza polegała na wzbogaceniu księgozbioru o nowości czytelnicze, bowiem każda klasa zakupiła w prezencie dla biblioteki jedną książkę. Po zakończeniu akcji opracowana książka trafiła na półkę z adnotacją, że jest prezentem od danej klasy.


ZAPRASZAMY DO LEKTURY


Urodziny Biblioteki Szkolnej – lista zakupionych książek


Zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej zrealizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku szkolnym 2016/2017


AKCJE BIBLIOTECZNE

Akcja: „Oczko ,czyli 21 książek na rok”
Biblioteka zachęca do rywalizacji czytelniczej. Kto przeczyta 21 książek w roku szkolnym zgarnia nagrodę!

Akcja: ,,Ratownictwo czytelnicze. Czytam bo lubię”
Uczniowie, którzy czytają książki z pasją i sami piszą różne teksty literackie spotykają się raz w miesiącu w szkolnej bibliotece. Dyskutują na temat przeczytanych pozycji książkowych, piszą recenzje i prezentują swoją twórczość. Zapraszamy na kolejne spotkania!

Akcja bockrossingowa – w tym roku akcja została wznowiona.
Książki, które możecie zabrać do domu i przeczytać lub przynieść swoje własne znajdują się w skrzyneczkach na parterze i I piętrze w segmencie A oraz przy bibliotece szkolnej.

Akcja: Książkobranie – raz w semestrze biblioteka zaprasza całą klasę wraz z wychowawcą lub innym nauczycielem na ,,wyłowienie” ciekawych książek przed dłuższą przerwą np. świąteczną.


DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU !!!
POZNAJ ZASADY BEZPIECZNEGO INTERNETU


WALENTYNKOWA BIBLIOTEKA

Walentynki w szkolnej bibliotece? To możliwe! Tu przeczytacie wiele powieści o miłości, romansów. Poznacie słynne pary kochanków: Romea i Julię, Scarlett O’Harę i Rhetta Batlera, Elizabeth Bennet i pana Darcy, Annę Kareninę i Aleksieja Wrońskiego i wiele innych.
Romans z książką to najlepiej spędzona randka i to nie tylko 14 lutego!

Walentynkowa bibliotekaTablica - Miłość w sztuce

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support